DNI BEZPIECZEŃSTWA

W dniu 27.04.2017 w przeddzień DNIA BEZPIECZEŃSTWA ArcelorMittal Poland S.A. w Zakładach Koksowniczych ArcelorMittal Poland S.A. w Zdzieszowicach zorganizowaliśmy pokaz bezpieczeństwa sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości. Spotkanie miało na celu podnoszenie świadomości zagrożeń oraz poprawę bezpieczeństwa pracy wszystkich pracowników i podwykonawców naszej firmy. 

Program Dnia prezentował kolejno:

  • Pokaz zasad działania oraz doboru sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości marki IRUDEK takiego jak: szelki bezpieczeństwa, zestawy łącząco amortyzujące, urządzenia samohamowne, samozaciskowe, pozycjonowanie prac oraz zestawy do ewakuacji przy pracach na wysokości itp.
  • O godzinie 10:00 oficjalnie rozpoczęto imprezę, podczas której przedstawiono organizatora i partnerów akcji: ZK REM – TRES – TIG RUSZTOWANIA.
 • Prezentacja stosowanych środków i narzędzi bhp:
 1. Omówienie przebiegu pokazu.
 2. Prezentacja rusztowania (model, typ, nośność podestów itp.).
 3. Prezentacja stosowanego sprzętu marki Irudek (stosowane przez ZK-REM).
 4. Zaprezentowanie „bohatera dnia” (manekin Franek).
 5. Demonstracja prawidłowego stosowania sprzętu (zakładanie, regulacja, konserwacja, okres użyteczności, czynniki i uszkodzenia dyskwalifikujące z codziennego użytku.
 6. Wykład prawidłowego doboru sprzętu z uwzględnieniem wysokości opadania.
 7. KONKURS dla uczestników pokazu.
 • „CZAS NA FRANKA” – najmocniejszym punktem programu był pokaz symulacji upadku manekina z zastosowaniem sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości z prawidłowo dobranym sprzętem,  z prawidłowo dobranym sprzętem ale niewłaściwym użyciem oraz w wariancie źle dobranego sprzętu. Zademonstrowano również upadek manekina z rusztowania bez zastosowania sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości z 3, 5 oraz 7 metrów.

Powrót do aktualności